jaunumi

— Paziņoti šī gada Latvijas Literatūras gada balvas nominanti un speciālbalvu ieguvēji

28/03/2018

Katras nominācijas galvenās balvas ieguvēji tiks paziņoti ceremonijā 2018. gada 27. aprīlī.

 

Šodien, 28. martā, izziņoti šī gada Latvijas Literatūras gada balvas (LALIGABA) nominanti un speciālbalvu ieguvēji. Tāpat atklāts, ka balvu par mūža ieguldījumu Latvijas rakstniecībā saņem literatūrvēsturniece Līvija Volkova.

  1. gadā izdotie literāri augstvērtīgākie darbi Latvijas rakstniecībā nominēti četrās kategorijās.

Labākais dzejas krājums: Daina Sirmā Dievaines; Anna Auziņa Annas pūra govs; Raibīs Pistacejis; Einārs Pelšs/Demon Condom.

Labākais prozas darbs: Inga Ābele Duna; Kristīne Ulberga Tur; Andra Manfelde Virsnieku sievas; Rihards Bargais Plikie rukši.

Labākais oriģinālliteratūras darbs bērniem: Rūta Briede Kaiju karalienes noslēpums; Andra Manfelde Kurš no mums lidos?; Pauls Bankovskis Kur pazuda saimnieks?; Zane Zusta Ucipuci domā ārpus kastes.

Labākais ārvalstu literatūras tulkojums latviešu valodā: Daces Meieres tulkotais Italo Kalvīno Neredzamās pilsētas, Valdas Salmiņas tulkotā Narekas Grigora Žēlabu grāmata; Kārļa Vērdiņa atdzejotā Emīlijas Dikinsones bilingvālā dzejas izlase Āboliņš un bite / One Clover & a Bee; Dena Dimiņa tulkotais Sjouna Skugabaldrs / Ēnu lapsa.

Katras nominācijas galvenās balvas ieguvēji tiks paziņoti ceremonijā 2018. gada 27. aprīlī.

Tāpat LALIGABAs komisija piešķīrusi divas speciālbalvas par izcilu ieguldījumu literatūrpētniecībā: Gundegai Grīnumai par Viņpus Alpiem. Rainis un Aspazija Kastaņolā. Jaunatklāti tuvplāni un Mārai Grudulei par monogrāfiju Latviešu dzejas sākotne 16. un 17. gadsimtā kultūrvēsturiskos kontekstos.

Mūža balva Latvijas literatūrā piešķirta literatūrvēsturniecei Līvijai Volkovai (1931), kuras ieguldījums latviešu literatūras vēstures izpētē vispirms saistās ar Rūdolfa Blaumaņa personību un mantojumu, kā pētniecībai veltīts viss mūžs. 

Plašāka informācija par nominantiem un viņu darbiem, speciālbalvas un mūža balvas ieguvēju un citām aktivitātēm pieejama vietnē www.laligaba.lv, LALIGABA Facebook un Twitter sociālo tīklu kontos. Aprīlī ziņu portālā Delfi būs iespēja balsot par LALIGABA nominētajām grāmatām, izvēlot Delfi lasītāju simpātiju balvu.

Lai iepazītu LALIGABA balvai nominētos autorus un viņu darbus, 4. aprīlī plkst. 18 Raiņa un Aspazijas mājā – Rīgā, Baznīcas ielā 30 – notiks LALIGABA dzejas lasījumi, savukārt LALIGABA prozas lasījumi notiks 20. aprīlī plkst. 18 NicePlace Telpā – Rīgā, K. Barona ielā 21a. LALIGABA pasākumi ikvienam interesentam pieejami bez maksas.

LALIGABA ekspertu komisijā šogad strādāja literatūrkritiķe un tulkotāja Ieva Kolmane, kultūras žurnāliste Undīne Adamaite, literatūrzinātnieks Jānis Ozoliņš, dzejnieks un tulkotājs Edvīns Raups, LNB Bērnu literatūras centra un lasīšanas veicināšanas programmu vadītāja Silvija Tretjakova, rakstnieks Osvalds Zebris un dzejnieks Henriks Eliass Zēgners.

Par balvas norisi kopīgi rūpējas un to organizē Starptautiskā rakstnieku un tulkotāju māja un Latvijas Rakstnieku savienība.

Balvu atbalsta LR Kultūras ministrija un Baltic International Bank.

Partneri: grāmatnīcu tīkls Jānis Roze, grāmatnīcu tīkls Zvaigzne ABC, Zikurāts.