jaunumi

— Rīgas Starptautiskais kino festivāls rīko diskusiju „Redaktors – direktors, diktators vai protektors?”

15/05/2018

Diskusija notiks ceturtdien, 17. maijā, plkst. 17. 00, Latvijas Nacionālās bibliotēkas korē 11. stāvā.

 

Rīgas Starptautiskais kino festivāls (RIGA IFF) un Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina uz diskusiju par redaktora lomu mūsdienu medijos, lai pievērstos šim svarīgajam, bet bieži nenovērtētajam posmam mākslas kritikā.

Uz sarunu aicināti tādi pieredzējuši kultūras mediju redaktori kā Ilmārs Šlāpins (Satori), Edīte Tišheizere (Teātra Vēstnesis), Kristīne Matīsa (Kino Raksti), Dace Smildziņa (www.irir.lv), Anita Bormane (LA.lv) un Rudīte Kalpiņa (Domuzīme). Sarunu vadīs kultūras žurnāliste Henrieta Verhoustinska.

Kādas ir attiecības starp gatavo darbu, mediju un kritiķi, kurš ir šī teksta autors? Kāda ir redaktora atbildība lasītāja un rakstītāja priekšā? Vai mākslas kritikas mediju redaktors ir misijas lieta? Ja tā, kāda ir šīs profesijas nākotne? Un, galu galā, kā vērtēt redaktora personības ietekmi uz publicēto kritiku?

Diskusija notiks ceturtdien, 17. maijā, plkst. 17. 00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas korē 11. stāvā. Ieeja bez maksas un bez iepriekšējas pieteikšanās.

Diskusija tiek rīkota kā daļa no RIGA IFF Critics Meeting 2018. Critics Meeting ir tikšanos un diskusiju platforma praktizējošiem Latvijas kino kritiķiem, studentiem un entuziastiem.
2018. gadā Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros (18. – 31. oktobrī) Critics Meeting pievērsīsies jautājumam – ko nozīmē būt kritiskam?