jaunumi

— No 8. līdz 10. jūnijam notiks festivāls „Dzeja bez robežām”

23/05/2018

Festivālā šoreiz piedalīsies vairāk nekā 20 dzejnieki un mākslinieki no Latvijas, Krievijas un Izraēlas.

 

Šogad no 8. līdz 10. jūnijam plkst. 19.00 Kaņepes Kultūras centrā notiks starptautiska dzejas festivāla Dzeja bez robežām pasākumi – dzejas lasījumi, dzejnieku un mūziķu performances, kā arī literārās balvas pasniegšanas ceremonija. Festivālā šoreiz piedalīsies vairāk nekā 20 dzejnieki un mākslinieki no Latvijas, Krievijas un Izraēlas.

Festivāls Dzeja bez robežām tiks rīkots trijās darba valodās: latviešu, krievu valodā un ivritā (2018. gada valoda). Tajā piedalīsies četri dzejnieki, kas raksta festivāla gada valodā, un tikpat daudz latviešu un krievu autoru. Festivāla organizatori izvēlas dalībniekus tā, lai autoru individuālās poētiskās prakses ļautu viņiem iesaistīties produktīvā dialogā.

Dzejas lasījumos Kaņepes Kultūras centrā piedalīsies festivāla autori no Latvijas – Uldis Bērziņš, Inga Gaile, Arvis Viguls un Lauris Veips –, kā arī autori no Izraēlas – Efrata Mišori, Dorijs Manors, Zalijs Gurevičs, Avišaloms fon Šiloahs – un autori, kas pārstāv krievu valodu, – Sergejs Timofejevs no Latvijas, Gaļi Dana Zingera no Izraēlas, Jekaterina Zaharkiva un Valerijs Ledeņovs no Krievijas. Pie atdzejojumiem strādājuši dzejnieki no Latvijas, Krievijas un Izraēlas – Einārs Pelšs, Aivars Eipurs, Arvis Viguls, Sergejs Timofejevs, Aleksandrs Zapoļs, Māra Poļakova, Gaļi Dana Zingera, Sergejs Moreino.

Festivāla laikā notiks 2017. gada festivāla laureātes Gaļinas Rimbu grāmatas Kosmosa prospekts prezentācija. Festivāla noslēgumā dzejnieki slepenā balsojumā izvēlēsies šāgada festivāla balvas ieguvēju. Festivāla Dzeja bez robežām balvas materiālais nodrošinājums ir laureāta dzejas krājuma publicēšana vienā no festivāla valodām izdevniecībā Literature Without Borders vai ārzemju partneru izdevniecībā.

Ar dzejas un eksperimentālās mūzikas priekšnesumu festivāla vakara programmā piektdien uzstāsies Latvijas mūziķi Maksims Šentelevs (Bērnu rīts), DUBNA (Māris Butlers) un multimediju mākslinieks Artūrs Punte (apvienība Orbīta).

Starptautiskā dzejas festivāla Dzeja bez robežām pasākumi notiek otro reizi, tie turpina festivāla Dzejnieka asinis tradīcijas, aicinot uz Latviju ārzemju māksliniekus un veicinot starptautisko literāro dialogu. Festivāla organizatori ir dzejnieks, kritiķis un izdevējs Dmitrijs Kuzmins (Literature Without Borders, Ozolnieki, Latvija), dzejnieki Jeļena Glazova un Raimonds Ķirķis.

Festivāls tiek rīkots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Izraēlas vēstniecības atbalstu.

Pasākumi notiks piektdien, sestdien un svētdien, 8.–10.jūnijā, plkst. 19.00 Kaņepes Kultūras centrā, Skolas ielā 15, Rīgā.

Vairāk informācijas: https://www.facebook.com/Dzejabezrobezam/