jaunumi

— 26. augustā notiks feministiskā mediju darbnīca „Pajautā kaimiņam”

08/08/2018

26. augustā pulksten 12.00 Kaņepes Kultūras centrā notiks laikmetīgās mākslas izstādes „Glandula Mammae” izglītības programmas pasākums – feministiskā mediju darbnīca „Pajautā kaimiņam”.

 

26. augustā pulksten 12.00 Kaņepes Kultūras centrā notiks laikmetīgās mākslas izstādes Glandula Mammae izglītības programmas pasākums – feministiskā mediju darbnīca Pajautā kaimiņam (Learning From Neighbours. Feminist Media Workshop).

Mediju darbnīca Pajautā kaimiņam būs pieredzes un zināšanu apmaiņas platforma starp Latvijas un Igaunijas žurnālistiem, redaktoriem, mākslas kritiķiem, feminisma aktīvistiem un citiem interesentiem. Igaunijas medijos, salīdzinot ar Latviju, feminisma naratīviem atvēlētā telpa ir krietni plašāka. Ne tikai vairāki mediji šai tēmai velta regulārus rakstus un slejas, bet ir arī specifiski izdevumi, kas īsteno feminisma skatījumu kā savu pamatdarbību. Tādi ir interneta portāls Feministeerium.ee, kas regulāri publicē feminisma tematikai veltītus rakstus, kā arī Laikmetīgās mākslas biļetens (Contemporary Art Newsletter), kuru kopš 2014. gada izdod Igaunijas Laikmetīgās mākslas centrs (Center for Contemporary Arts) un kurš analizē laikmetīgās mākslas norises no feminisma skatpunkta. Ievērības cienīgs ir arī sociālo tīklu feminisma forums Virdžīnijai Vulfai nav no tevis bail! (Virginia Woolf Ei Karda Sind!), kas pulcē ap 8000 lietotāju un atsevišķos gadījumos ir bijis nozīmīgs notikumu iniciators un viedokļu izplatītājs.

Uz darbnīcu ir aicinātas šo mediju pārstāves un aktīvistes: Igaunijas Laikmetīgās mākslas centra pārstāve, Laikmetīgās mākslas biļetena galvenā redaktore Kārina Kivirehka (Kaarin Kivirähk), kuratore un mākslas kritiķe Rebeka Peldsama (Rebeka Põldsam), Feministeerium redaktores un rakstu autores Aeta Kūsika (Aet Kuusik), Brigita Davidjantsa (Brigitta Davidjants), Nele Laosa (Nele Laos) un Nika Kalantaranda (Nika Kalantarand). Nika Kalantaranda ir arī Facebook grupas Virginia Woolf Ei Karda Sind! administratore.

Darbnīcas mērķis ir uzzināt vairāk par situāciju, kādā atrodas šie mediji. Kādi bija to tapšanas nosacījumi, kas ir nepieciešams darbības nodrošināšanai, kādi ir pašreizējie izaicinājumi? Kādu iespaidu šādu mediju klātbūtne atstāj uz sabiedrību, politiskiem un kultūras procesiem? Darbnīcas centrālais jautājums ir: vai Latvijā ir iespējams savs feminisma medijs? Uz darbnīcu īpaši aicināti Latvijas mediju telpas pārstāvji, kā arī komunikāciju studenti, pētnieki un citi interesenti.

Darbnīca notiks 26. augustā pulksten 12.00 Kaņepes kultūras centrā. Dalība tajā ir bez maksas. Darba valoda: angļu. Darbnīca ir laikmetīgās mākslas izstādes Glandula Mammae izglītības programmas daļa, un to organizē izstādes kuratore Jana Kukaine. Izstāde Glandula Mammae ir skatāma Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā līdz 2. septembrim, un tā ir veltīta sieviešu krūtīm, to dažādajiem aspektiem, pieredzēm un nozīmēm.  

Darbnīcu atbalsta Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programma „Kultūra”, Kaņepes Kultūras centrs un interneta portāls Satori.