jaunumi

— Dievs beidz Daiņa Deigeļa dzejā

29/08/2018

Dzejas dienu laikā izdevniecībā „SIA Valters Dakša” nāk klajā Daiņa Deigeļa pirmais dzejoļu krājums „Dievs beidz”, ko papildina mākslinieces Elizabetes Punkas laikmetīgās ilustrācijas.

 

Dzejas dienu laikā izdevniecībā SIA Valters Dakša nāk klajā Daiņa Deigeļa pirmais dzejoļu krājums Dievs beidz, ko papildina mākslinieces Elizabetes Punkas laikmetīgās ilustrācijas. Grāmatas redaktore ir Inga Gaile.

Dainis Deigelis: „Mana grāmata ir pēdējo 7 gadu sarunas ar sevi, dievu un šo sabiedrību. Lasot jūs uzsāksiet sarunu ar sevi, dievu, sabiedrību… Vai arī neuzsāksiet. Tā gadās.”

Daiņa Deigeļa pirmajā krājumā Dievs beidz dzeja ir emocionāla, reizēm vārdu pārpilnībā, pāri plūstoša, vēlmē izteikt neizsakāmo. Apvienojumā ar vīrieša skatījumu uz vertikālās varas struktūrā ietūcīto pasauli tas piedāvā jaunu niansi latviešu dzejas visumā. Liriskais varonis atļaujas būt emocionāls, reizēm pat sentimentāls, vienlaikus apzinoties savu maskulinitāti un vēlmi identificēties ar Dievu, runā par to ar pašironiju.

Grāmata nopērkama grāmatnīcās Bolderāja, NicePlace, Jānis Roze, Valters un Rapa. Atklāšanas pasākums ar Edmunda Frīdvalda mūziku un ilustrāciju izstādes atklāšanu norisināsies 18. septembrī plkst. 20.00 grāmatnīcā Bolderāja Rīgā, Avotu ielā 29.