jaunumi

— Apgāds „Mansards” izdod Ingas Gailes stāstu krājumu „Piena ceļi”

01/10/2018

Ingas Gailes jaunā grāmata „Piena ceļi” piedāvā astoņus ļoti personiskus stāstus, no jauna apliecinot, kādēļ Ingu Gaili saucam par asprātīgu, tiešu un atklātu.

 

Inga Gaile spilgti pieteikusi sevi kā dzejniece un divu romānu autore, taču viņas stāstu krājumu esam gaidījuši jau kopš 2012. gada „Prozas lasījumiem”, kad Inga saņēma festivāla galveno balvu. Ingas Gailes jaunā grāmata „Piena ceļi” piedāvā astoņus ļoti personiskus stāstus, no jauna apliecinot, kādēļ Ingu Gaili saucam par asprātīgu, tiešu un atklātu.

Inga Gaile lasītāju un kritiķu uzmanību pievērsa kā dzejniece (līdz šim izdoti pieci krājumi, to vidū „Migla” (2012) un „Lieldienas” (2018), kā arī krājums bērniem „Vai otrā grupa mani dzird?” (2014)), taču viņa ar panākumiem darbojas arī prozā (romāni „Stikli” (2016) sērijā „Mēs. Latvija, XX gadsimts” un „Neredzamie” (2018)), dramaturģijā (lugas „Āda” (2011), „Mūsu Silvija debesīs” (2013), „Trauki” (2014) u. c.) un režijā (Inga Gaile ir „Sieviešu stendapa” izveidotāja un dalībniece).

Stāstu krājumā „Piena ceļi” apkopotie stāsti tapuši desmit gadu laikā. Tajos piedalās Mirū, Marija, Saule, Tauriņcilvēks, Jēzus, Pēteris, Kaspičs, Viņš Pats un citi varoņi. Pat daži vīrieši. Grāmatas dizainu veidojuši Sandijs Ruļuks un Zigmunds Lapsa.