jaunumi

— Iznācis Janas Egles stāstu krājums „Svešie jeb Miļeņkij ti moi”

10/10/2018

Stāstu galvenie varoņi ir Latvijas cilvēki, caur kuru skatpunktu ieraugām 20. gadsimta Latviju, tie ir katrs ar savu likteni, bet cits ar citu cieši saistīti.

 

Izdevniecība Latvijas Mediji laidusi klajā Janas Egles stāstu krājumu Svešie jeb Miļeņkij ti moi. Šis ir autores otrais stāstu krājums. Tāpat kā pirmo stāstu krājumu, arī jaunāko krājumu raksturo emocionāla spriedze, un tajā apkopoti astoņi stāsti.

To galvenie varoņi ir Latvijas cilvēki, caur kuru skatpunktu ieraugām 20. gadsimta Latviju, tie ir katrs ar savu likteni, bet cits ar citu cieši saistīti.

Jana Egle: „Cilvēkam visvairāk nepieciešama tuvība. Otrs cilvēks – māte, bērns, mīļotais, draugs. Īstas, dzīvas un jutīgas saites, kuras cieši tur vienu pie otra un dod spēku atbalstīt otru. Kas notiek, kad kāda no saitēm piepeši pārtrūkst, aizkalst vai varbūt nekad nav bijušas? Atsvešinātība kā ūdenī iemests akmens met lokus tālāk un tālāk no centra, pēdējie viļņi jau vairs nezina, kas tos iekustinājis, taču virmodami aizslīd pakaļ visiem iepriekšējiem, skarot arvien vairāk un vairāk likteņu. Stāstu krājums Svešie jeb Miļeņkij ti moi stāsta par satrūkušajām saitēm. Par svešajiem, kuri īstenībā ir tik tuvi, un viņu likteņiem. Neviens nezina, vai atsvešinātībā ir iespējams iedvest jaunu dzīvību. Kādam ir jāsaņem drosme spert pirmo soli pāri laikiem, pāridarījumiem, vainas apziņai.”

Pirms diviem gadiem iznāca Janas Egles stāstu krājums Gaismā, kas saņēma Latvijas Literatūras gada balvu prozā 2017. gadā un raisīja lielu rezonansi sabiedrībā. Literatūrkritiķi īpaši novērtēja autores teksta spēcīgo emocionālo pēcgaršu un drosmi rakstīt par dzīves tumšajām pusēm.