jaunumi

— Apgādā „Dienas Grāmata” iznācis Ingas Žoludes romāns „Materia botanica”

24/10/2018

„Materia botanica” vākos ietverti divi romāni — arī „Silta zeme”, jo „Materia botanica” ir gan romāna „Silta zeme” turpinājums, gan jauns vēstījums, viss atkarīgs no skatpunkta.

 

Materia botanica vākos ietverti divi romāni — arī Silta zeme, jo Materia botanica ir gan romāna Silta zeme turpinājums, gan jauns vēstījums, viss atkarīgs no skatpunkta. Vientulība reti ir viennozīmīga, un Daniels, Nellija un Vū gan ir tie paši Siltas zemes varoņi, gan nav. Materia botanica vēstījums atsākas tajā pašā vietā, kur stāsta pirmā daļa beidzas. Tomēr lietu daba pa šo laiku ir mainījusies. Daba. Tieši Dabā galvenais varonis Daniels mēģinās atšķetināt Siltas zemes samezglotās savādās intīmās saiknes, kas viņu vieno ar ģimeni, mīļoto Vū, bet visīpatnējāk — ar māsu Nelliju.

„Ingas Žoludes pirmais romāns Silta zeme savulaik izpelnījās plašu atzinību. Līdz ar Materia botanica romāns ieguvis jaunu elpu, jaunas beigas, nekas nav apstājies. Savdabīgā valoda un notikumu ritējums ierauj jau zināmajā, bet tajā pašā laikā gluži citā pasaulē. Kādam lasītājam tas būs jauns un aizraujošs ceļojums, bet citam jau pieredzētā neparedzēts, negaidīts pavērsiens.”
Arvis Kolmanis

Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis
Vāka noformējumā izmantota Daces Lielās glezna

Grāmata tapusi un izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu