jaunumi

— „Punctum” iesaka pasākumus Latvijas Grāmatu izstādē

27/02/2019

  Piektdien, 1. martā Ķīpsalā tiks atklāta gadskārtējā Latvijas Grāmatu izstāde. Kā ierasts, tās laikā no piektdienas līdz svētdienai paredzēti arī daudzi pasākumi – diskusijas, lasījumi, tikšanās ar autoriem un tulkotājiem, grāmatu prezentācijas un dažādi citi priekšnesumi. Lai palīdzētu noorientēties plašajā notikumu klāstā, vēlamies izcelt desmit pasākumus, kas varētu būt interesantākie žurnāla Punctum lasītājiem. Jau […]

 

Piektdien, 1. martā Ķīpsalā tiks atklāta gadskārtējā Latvijas Grāmatu izstāde. Kā ierasts, tās laikā no piektdienas līdz svētdienai paredzēti arī daudzi pasākumi – diskusijas, lasījumi, tikšanās ar autoriem un tulkotājiem, grāmatu prezentācijas un dažādi citi priekšnesumi. Lai palīdzētu noorientēties plašajā notikumu klāstā, vēlamies izcelt desmit pasākumus, kas varētu būt interesantākie žurnāla Punctum lasītājiem.

Jau plkst. 10 piektdienas rītā Rakstnieka viesistabā projekts Bibliotēka demonstrēs videointervijas ar rakstniekiem un sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem, kurās viņi mēģinās atbildēt uz jautājumu, kas latviešiem ir literatūra.

Mazliet vēlāk turpat notiks arī vairākas tikšanās ar nesen iznākušu grāmatu autoriem. Plkst. 13 Rakstnieka viesistabā būs Pētergailis izdotās grāmatas Ezers autore, 2017. gada Eiropas Savienības Literatūras balvas ieguvēja Bjanka Bellova. Savukārt plkst. 15 un 16 lasītājiem būs iespēja vienu pēc otra satikt un izprašņāt divus Dienas grāmatas autorus – vispirms Svenu Kuzminu par nupat iznākušo Hohmu, bet pēc tam – Gunu Rozi par viņas jauno romānu Sadursme.

Dienas noslēgumā plkst. 17 uz Lielās skatuves notiks diskusija Grāmata kā mākslas darbs, kurā piedalīsies Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles RIBOCA, Self Publish Riga un tekstgrupas Orbīta pārstāvji.

Sestdien, 2. martā, ir paredzētas tikšanās ar diviem igauņu autoriem un viņu tulkotājiem. Vispirms plkst. 14 Rakstnieka viesistabā kopā ar tulkotāju Maimu Grīnbergu ciemosies Gogoļa disko (Jāņa Rozes apgāds) un Rīgas zilā gvarde (Mansards) autors Pāvo Matsins. Savukārt plkst. 16. uz Lielās skatuves paredzēta tikšanās ar Ilmaru Tasku un tulkotāju Leldu Rozīti par godu grāmatas Pobeda 1946 (Jumava) iznākšanai.

Uzreiz pēc tam, plkst. 17, Rakstnieka viesistabā notiks 2017. gada Latvijas Literatūras gada balvas ieguvējas Janas Egles saruna ar publicisti Ievu Drozdovu.

Svētdien divi interesantākie pasākumi paredzēti ap pusdienas laiku Rakstnieka viesistabā. Vispirms plkst. 11 ar savu romānu Asinis zilas, debesis pelēkas interesentus iepazīstinās Eiropas Savienības Literatūras balvas laureāte Undine Radzevičūte (Jāņa Rozes apgāds) un viņas tulkotāja Dace Meiere, bet plkst. 13 turpat ir paredzēta tikšanās ar laikraksta konTEKSTS veidotājiem un autoriem, kurā savus tekstus lasīs Pauls Bankovskis, Lilija Berzinska, Kristaps Vecgrāvis un jaunie autori – rubrikas „Laboratorija” veidotāji.

Pilns pasākumu saraksts ir lasāms izstādes interneta vietnē.