jaunumi

— Latvijas delegācija dodas uz Londonas grāmatu tirgu

12/03/2019

Laikā no 12. līdz 14. martam norisināsies Londonas grāmatu tirgus, kurā sesto gadu pēc kārtas ar nacionālo stendu tiks pārstāvēta arī Latvijas literatūras nozare.

 

 

Laikā no 12. līdz 14. martam norisināsies Londonas grāmatu tirgus (The London Book Fair), kurā sesto gadu pēc kārtas ar nacionālo stendu tiks pārstāvēta arī Latvijas literatūras nozare.

Latvijas delegāciju Londonā veidos pārstāvji no platformas Latvian Literature, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA), izdevniecībām Jāņa Rozes apgāds, Pētergailis un Liels un mazs, kā arī tipogrāfijām Dardedze, Jelgavas tipogrāfija un Veiters. Uz Londonu devušies arī žurnālisti no Latvijas Radio un portāla Delfi.

Latvijas programma Lielbritānijā tiks atklāta 11. martā ar pieņemšanu Daugavas Vanagu fonda kultūras centrā. Pieņemšanā uzstāsies Lielbritānijas un Latvijas (Ausma Perons, Elvīra Bloma, Lauris Veips un Raimonds Ķirķis) dzejnieki, kuri tikko piedalījās atdzejas darbnīcā, kas sadarbībā ar British Council Lielbritānijā tika organizēta Rīgā. Londonas grāmatu tirgū 12. martā plkst. 11:30 norisināsies seminārs Uzlecošās zvaigznes: bērnu autori un ilustratori no Baltijas, kurā piedalīsies starptautiski atzītā grāmatu ilustratore Elīna Brasliņa. 13. martā plkst. 14:30 notiks seminārs Sievietes izdevējdarbībā: viedokļi no Baltijas un Lielbritānijas, kurā piedalīsies izdevniecības Zvaigznes ABC vadītāja Vija Kilbloka. 13. martā plkst. 17:00 visu trīs Baltijas valstu stendos norisināsies pieņemšana. 14. martā plkst. 13:00 tiek organizēts seminārs Literatūra tulkojumā: Baltijas grāmatas Lielbritānijā, kurā diskutēs Lielbritānijas izdevēji, kas izdevuši Baltijas literatūras tulkojumus angļu valodā.

Latvijas nacionālajā stendā (5D135c), kura uzbūvi nodrošina LIAA, tiks turpinātas literatūras eksporta kampaņas #iamintrovert aktivitātes. Šogad apmeklētājiem tiks sniegta iespēja atpūtināt ausis no tirgus trokšņa kosmiskās noskaņās veidotajā klusuma telpā ar pilnīgu skaņas izolāciju, kam dots nosaukums The Silent Space.

Jau vēstīts, ka pagājušajā gadā Latvija kopā ar Lietuvu un Igauniju bija Londonas grāmatu tirgus viesu valstis, kas bija viens no Latvijas simtgades svinību nozīmīgākajiem starptautiskajiem notikumiem. Mērķis dalībai tirgū ir attīstīt Latvijas literatūras nozares eksportu Lielbritānijā un citās pasaules valstīs. Latvijas dalību Londonas grāmatu tirgū nodrošina platforma Latvian Literature ar LIAA un Latvijas Kultūras ministrijas atbalstu.

Pēc dalības Londonas grāmatu tirgū Latvija laikā no 21. līdz 24. martam ar nacionālo stendu tiks pārstāvēta Leipcigas grāmatu tirgū (Leipziger Buchmesse), kura ietvaros norisināsies arī dzejnieka Arvja Vigula grāmatas prezentācija. No 1. līdz 4. aprīlim Latvija ar nacionālo stendu piedalīsies arī Boloņas Bērnu grāmatu tirgū (La fieradellibro per ragazzi).

Plašāku informāciju par Latvijas autoru, tulkotāju un ilustratoru dalību starptautiskos pasākumos var uzzināt: http://latvianliterature.lv/en/events-programme

 

Vairāk par Londonas grāmatu tirgu: https://www.londonbookfair.co.uk/