Festivāla dizainers: Aleksejs Muraško

festivāls

— Žurnāla „Punctum” festivāls būs veltīts modernisma dzejnieces Montas Kromas simtgadei

20/03/2019

Žurnāls „Punctum" jau trešo reizi maija beigās organizēs literatūras festivālu, kas šogad būs veltīts spilgtai latviešu modernisma dzejniecei Montai Kromai.

Literatūras un filozofijas interneta žurnāls Punctum jau trešo reizi maija beigās organizēs literatūras festivālu, kas šogad būs veltīts spilgtai latviešu modernisma dzejniecei Montai Kromai. Festivāls notiks žurnāla Punctum piektajā dzimšanas gadā.

Lai gan dzejniece Monta Kroma (1919–1994) ir viena no novatoriskākajām modernisma dzejas pārstāvēm un, iespējams, nozīmīgākā 20. gadsimta urbānās dzejas autore latviešu literatūrā, mūsdienās viņas daiļrade ir maz pētīta un aktualizēta. Tāpēc žurnāls Punctum no 20. līdz 30. maijam piedāvās plašu viņai veltītu pasākumu programmu. Festivāla kulminācijā norisināsies starpdisciplināra pastaiga Montas nakts ar Māras Ķimeles režisētu dzejkoncertu, kurā piedalīsies aktieri Guna Zariņa, Kaspars Znotiņš, Jana Čivžele, mūziķi Artus Skutelis un Alise Joste, grupas Sigma, Zāle, Ezeri un JUUK.

Punctum festivālā. Monta. Tu. Monta. Es. notiks arī krājuma Monta Kroma. Re: atklāšanas lasījumi, kurā mūsdienu autori iepazīstinās ar dzejoļiem, kas tapuši, iedvesmojoties no Kromas daiļrades, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta rīkotā konference Monta Kroma un padomju literatūra, kā arī eseju lasījumi par modernisma aktualitāti mūsdienās, Latvijas un Lielbritānijas sadarbības projekts Divu pilsētu stāsti, pašmāju un ārvalstu prozas un dzejas lasījumi.

Festivāla atbalstītāji: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Britu padome Latvijā, Rixwell Hotel, Baltijas autoru oficiālais pārvadātājs Lux Express.

Sadarbības partneri: LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts, Raiņa un Aspazijas māja, Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā, Latvijas Mākslas akadēmija.