jaunumi

— Paziņoti Latvijas Literatūras gada balvas nominanti

25/03/2019

  Šodien NicePlace TELPA notikušā preses konferencē tika paziņoti Latvijas Literatūras gada balvas 2019 nominanti piecās kategorijās, kā arī mūža balvas un speciālbalvas ieguvēji. Kategorijā “Labākais dzejas darbs” balvai nominēti pieci krājumi – Ulža Bērziņa Idilles (Neputns), Ingas Gailes Lieldienas (Neputns), Liānas Langas Velēnu kleita (Neputns), Guntas Šnipkes Ceļi (Mansards) un Arvja Vigula Grāmata (Orbīta). Par gada labākā […]

 

Šodien NicePlace TELPA notikušā preses konferencē tika paziņoti Latvijas Literatūras gada balvas 2019 nominanti piecās kategorijās, kā arī mūža balvas un speciālbalvas ieguvēji.

Kategorijā “Labākais dzejas darbs” balvai nominēti pieci krājumi – Ulža Bērziņa Idilles (Neputns), Ingas Gailes Lieldienas (Neputns), Liānas Langas Velēnu kleita (Neputns), Guntas Šnipkes Ceļi (Mansards) un Arvja Vigula Grāmata (Orbīta).

Par gada labākā prozas darba nosaukumu cīnīsies četras grāmatas – Janas Egles stāstu krājums Svešie jeb miļeņkij ti moj (Latvijas Mediji), Andras Manfeldes grāmata Mājās pārnāca basa (Latvijas Mediji), Māras Zālītes autobiogrāfiskais darbs Paradīzes putni (Dienas grāmata) un Ingas Žoludes romāns Materia botanica (Dienas grāmata).

Kategorijā “Labākais literatūras darbs bērniem” ir nominēts Lilijas Berzinskas stāstu krājums Skelets skapī (Dienas grāmata), Aivara Kļavja vēsturisko romānu triloģija Ceļš uz nezināmo zemi (Zvaigzne ABC), Māra Runguļa spoku stāstu krājums Trīs nāves Mārtiņdienā (Liels un mazs), kā arī Kārļa Vērdiņa poēma Dilles tante (Liels un mazs).

Gada labākajam tulkojumam nominēts Guntara Godiņa tulkotais igauņu eposs Kalevdēls (Neputns), Žorža Pereka romāns Dzīve lietošanas pamācība (Mansards), ko no franču valodas tulkojusi Gita Grīnberga un Dens Dimiņš, Māras Poļakovas no ivrita tulkotais Dāvida Grosmana romāns Bārā ienāk zirgs (Jāņa Rozes apgāds), kā arī Kristinas Sabaļauskaites grāmata Silva rerum IV (Zvaigzne ABC) Daces Meieres tulkojumā no lietuviešu valodas.

Kategorijā “Spilgtākā debija” šogad ir nominēti trīs darbi – Daiņa Deigeļa dzejas krājums Dievs beidz (Valters Dakša), Ināras Kaijas Eglītes krājums Kliedziens starp āboliem (Neputns) un Haralda Matuļa īsprozas grāmata Vidusšķiras problēmas (Mansards).

Mūža balvu saņēma neatkarīgajā Latvijā uzaugusī, bet tagad Londonā dzīvojošajā dzejniece un atdzejotāja Velta Sniķere. Viņa ir aktīvi darbojusies starptautiskajā PEN klubā un Britu līgā Eiropas brīvībai un 2007. gadā tika apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeni. Šīgada februārī apgāds Mansards izdeva Veltas Sniķeres grāmatu “Dainas”, kurā apkopotas dzejnieces atdzejotās latviešu tautasdziesmas, kā arī viņas pašas dzejas izlasi angļu valodā Husks.

Speciālbalva tika piešķirta lībiešu dzejnieku Valta Ernštreita, Baibas Dambergas, Ķempju Kārļa dzejas krājumam lībiešu un angļu valodā Trilium/Trillium, kas ir pirmais šāda veida mūsdienu lībiešu dzejas apkopojums. Krājuma izdevēji ir Starptautiskā lībiešu draugu biedrība un Lībiešu kultūras centrs, redaktors – Valts Ernštreits, bet dzejoļus angliski atdzejojuši Uldis Balodis un Raians van Vinkle.

Vairāk informācijas: https://www.laligaba.lv

Fotogrāfijas: fotoağentūra F64