jaunumi

— Notiks Andreja Kurcija manifestam veltītā izdevuma „Active Art” atklāšana

29/04/2019

Pasākumu ievadīs grāmatas redaktoru (Maija Rudovska, Barbara Sirieix, Joachim Hamou) un filozofa Aināra Kamoliņa diskusija.

 

Kim? laikmetīgās mākslas centrs aicina uz grāmatas Active Art atklāšanas pasākumu 2. maijā plkst. 19.00. Pasākumu ievadīs grāmatas redaktoru (Maija Rudovska, Barbara Sirieix, Joachim Hamou) un filozofa Aināra Kamoliņa diskusija.

1923. gadā Podsdamā dzejnieks, prozaiķis un kritiķis Andrejs Kurcijs, viens no erudītākajiem tā laika kultūras apcerētājiem, publicēja nelielu eseju Aktīvā māksla, kurā proklamēja jauna mākslas laikmeta – aktīvisma – iestāšanos.

2019. gada izdevumā manifestu papildina vairākas mūsdienu rakstnieku, mākslinieku un kuratoru esejas. Viņi tika aicināti veidot publikācijas, iedvesmojoties un atbildot Kurcija manifestam un tajā izklāstītajām idejām. Publikācijas līdzautori ir kuratore Rebeka Põldsam, mākslinieces Evita Vasiljeva un Eva Barto, rakstniece un pētniece Bella Marrin, dzejniece Laura Boullic un rakstnieki Robert Glück un James Baldwin.

Pasākums notiks angļu valodā.

Projekts tapis sadarbībā ar Paraguay Press, Fondation d’entreprise Ricard, Latvijas Republikas Kultūras ministriju, Valsts kultūrkapitāla fondu, LV100.