jaunumi

— Tuvojas Prozas lasījumi

01/12/2019

  No 3. līdz 8. decembrim Rīgas kultūrvietās, bibliotēkās, kafejnīcās un bāros norisināsies starptautiskais literatūras festivāls Prozas lasījumi 2019. Festivāla viesu valsts un caurvijas motīvs šogad ir Japāna, un tajā piedalīsies arī pasaulē atzīti mūsdienu prozas autori no Japānas – Ito Ogava, Kjoko Nakadžima un Dans Osano. Arī vairāki citi pasākumi mijiedarbosies ar Japānas kultūru, […]

 
No 3. līdz 8. decembrim Rīgas kultūrvietās, bibliotēkās, kafejnīcās un bāros norisināsies starptautiskais literatūras festivāls Prozas lasījumi 2019. Festivāla viesu valsts un caurvijas motīvs šogad ir Japāna, un tajā piedalīsies arī pasaulē atzīti mūsdienu prozas autori no Japānas – Ito Ogava, Kjoko Nakadžima un Dans Osano. Arī vairāki citi pasākumi mijiedarbosies ar Japānas kultūru, piemēram, sestdien Igaunijas vēstniecības zālē trīs latviešu rakstnieki – Inese Zandere, Pauls Bankovskis un Andris Kuprišs – lasīs savus stāstus par japāņu militārā atašeja Makoto Onoderas un viņa dzīvesbiedres Juriko Onoderas Rīgā pavadītajiem gadiem 20. gs. trīsdesmitajos gados.
 
Līdzās jau ierastajiem pasākumiem – Satori bāru tūrei, Baltijas stāstu vakaram, jauno autoru lasījumam un, protams, Prozas brokastīm – literatūras interesentiem tiks piedāvāta arī, piemēram, TV raidījuma Literatūre otrās sezonas pirmizrāde un japāņu mākslinieces Mako Išidzukas izstādes atklāšana ISSP galerijā, kuras laikā notiks arī kuratores Ingas Lāces vadīta saruna ar mākslinieci.
 
No festivāla atklāšanas pasākuma Rīgas mākslas telpā līdz Satori paģiru sanatorijai, kas notiks nākamajā vakarā pēc Prozas lasījumu oficiālā noslēguma, festivālā kopā piedalīsies 70 autori. Pilna programma ir aplūkojama festivāla oficiālajā interneta vietnē. Visus pasākumus varēs apmeklēt bez maksas.