jaunumi

— „Punctum” iesaka pasākumus Latvijas Grāmatu izstādē 2020

Punctum

24/02/2020

„Punctum” lasītājiem piedāvājam izlasi ar, mūsuprāt, īpašas uzmanības vērtajiem notikumiem visu trīs dienu garumā.

 

Arī šogad Latvijas Grāmatu izstādē, kas nedēļas nogalē notiks Ķīpsalā, ir paredzēti grāmatu atvēršanas pasākumi, sarunas ar autoriem un dažādas diskusijas. Līdzīgi kā pērn Punctum lasītājiem piedāvājam izlasi ar, mūsuprāt, īpašas uzmanības vērtajiem notikumiem visu trīs dienu garumā. 

Otro gadu pēc kārtas izstādē būs Ukrainas nacionālā ekspozīcija, un viens no interesantākajiem ar to saistītajiem pasākumiem notiks jau izstādes pirmajā dienā, 28. februārī, kad Rakstnieka viesistabā plkst. 12.15 norisināsies Latvijas un Ukrainas PEN paneļdiskusija ar nosaukumu Grāmata vs. televizors. Informācijas kaujas. Vai nākotne pieder tiem, kas lasa?. Tajā piedalīsies latviešu autori Inga Gaile, Ilmārs Šlāpins un Aivars Eipurs, kā arī Rīgā dzimušais ukraiņu dzejnieks Andrejs Ļubka. Mazliet vēlāk, plkst. 16.00, uz Lielās skatuves būs tikšanās ar Andriju Ļubku, kā arī diviem citiem ukraiņu rakstniekiem – Oleksandru Krasovicki un Romānu Zinenko. Tiesa, tajā pašā laikā Rakstnieka viesistabā ir paredzēta arī saruna ar Latvijas Literatūras gada balvas ieguvēju Janu Egli par viņas jaunāko stāstu krājumu Dzimšanas diena, kuru nupat izdeva apgāds Latvijas Mediji.

Sestdien, 29. februārī, Jāņa Rozes apgāds plkst. 12.00 Rakstnieka viesistabā ielūdz uz tikšanos ar Eiropas Savienības Literatūras balvas laureāti – somu rakstnieci Katri Lipsoni. Atsevišķi ar viņu sarunāsies arī žurnāls Punctum – šo interviju gan publicēsim jau pēc izstādes. Uzreiz pēc tam, plkst. 13.00, turpat Rakstnieka viesistabā notiks Andras Manfeldes jaunā romāna Vilcēni (apgāds Dienas Grāmata) atvēršana un tikšanās ar autori. Bet vēl pēc tam, plkst. 14.00, – valodas jaunradei veltītais Pētergaiļa pasākums Igaunis latvieša ādā un blaktis lidostā, kura laikā tiks atvērti jaunie Heli Lāksonenas un Contras dzejas krājumi, kā arī būs iespēja iepazīties ar igauņu bērnu rakstnieci Kairi Looku.

Izstādes pēdējā dienā plkst. 12.00 Rakstnieka viesistabā būs iespēja satikt Latvijas dzejas dzīvo klasiķi Juri Kronbergu un viņa atdzejotāju Māru Rozīti saistībā ar nesen iznākušo bilingvālo Kronberga dzejas krājumu Dzejoļu izlase. Selected Poems. Interesanta svētdien solās būt arī programma bērniem Jautrajā lasītavā, kur citstarp plkst. 13.15 notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas rīkotais pasākums Kur paslēpies Latvijas kultūras kanons?.

Savukārt izdevniecība Liels un mazs laidusi klajā lietuviešu rakstnieces Jurgas Viles un ilustratores Linas Itagaki grafisko stāstu Sibīrijas haiku, kas adresēts pamatskolas vecuma bērniem. Svētdien plkst. 13.00 Latvijas Grāmatu izstādē notiks saruna Kā stāstīt bērniem par vēstures notikumiem, kurā piedalīsies grāmatas autores Jurga Vile un Lina Itagaki, tulkotāja Dace Meiere un redaktore Inese Zandere. Žurnālā Punctum gaidāma intervija ar grāmatas autorēm.