jaunumi

— Sācies festivāls Prozas lasījumi 2020

27/11/2020

  Prozas lasījumi šogad notiks no 1. līdz 6. decembrim neklātienē: video tiešraidēs www.prozaslasijumi.lv, kā arī festivāla sadarbības partneru Delfi un Satori vietnēs. Daļa lasījumu būs dzirdami Latvijas Radio, kā arī festivāla oficiālajā Spotify kontā. Baltijas autoru teksti tiks publicēti festivāla mājaslapā www.prozaslasijumi.lv, kā arī konTEKSTS decembra un janvāra numuros, bet dažādās interaktīvās aktivitātēs un […]

 

Prozas lasījumi šogad notiks no 1. līdz 6. decembrim neklātienē: video tiešraidēs www.prozaslasijumi.lv, kā arī festivāla sadarbības partneru Delfi un Satori vietnēs. Daļa lasījumu būs dzirdami Latvijas Radio, kā arī festivāla oficiālajā Spotify kontā. Baltijas autoru teksti tiks publicēti festivāla mājaslapā www.prozaslasijumi.lv, kā arī konTEKSTS decembra un janvāra numuros, bet dažādās interaktīvās aktivitātēs un iniciatīvās festivāla Facebook un Instagram kontos tiks aicināti piedalīties arī skatītāji. Savukārt Punctum piedāvā Prozas lasījumiem veltītu eseju sēriju, kuru jau aizsācis Kristīnes Želves raksts.

„Tiešraides video veido tikai nelielu daļu no kopējās festivāla programmas,” saka festivāla organizētāja Inga Žolude. „Galvenais uzsvars šogad ir uz Rakstnieces un Rakstnieka balsīm – gan filozofiskākā nozīmē, gan arī tāpēc, ka tās būs dzirdamas audio podkāstos, un ikvienam būs unikāla iespēja dzirdēt autoru jaunākos tekstus viņu pašu izpildījumā, turklāt jebkurā sev ērtā laikā un vietā.”

Festivāla programmā ir paredzēt daudzveidīgi pasākumi:

  • 1. decembrī festivāls tiks atklāts ar Ināras Kolmanes īsfilmu Prozas lasījumiem 25.
  • 2. decembrī norisināsies diskusija „Vārda brīvība – mīti un realitāte”, ko vadīs Lolita Tomsone un piedalīsies rakstnieki Rihards Bargais, Inga Gaile, Haralds Matulis un Ieva Kolmane.
  • 3. decembrī video tiešraidē būs iespēja klausīties konkursa „Neērtās tēmas” uzvarētāju lasījumus.
  • 4. decembrī būs Baltijas stāstu vakars, kurā piedalīsies autori no visām Baltijas valstīm, tas norisināsies angļu valodā.
  • 5. decembrī plkst. 14.00 savus darbus lasīs topošie rakstnieki, kas piedalījušies literārajā nometnē Aicinājums. Plkst. 18.00 savus darbus lasīs topošie rakstnieki no profesionālās izglītības programmas Literārā Akadēmija: Džena Andersone, Jānis Zelčāns, Sandra Bormeistere, Elvis Friks. Vakarā plkst. 22.00 lasījumu „Vēlā vakara viesības ar rakstniekiem” organizē interneta žurnāls Satori. Savus darbus lasīs: Andris Kuprišs, Anete Konste, Andris Kalnozols, Alise Redviņa. Pasākumu vada Henriks Eliass Zēgners.
  • 6. decembrī, festivāla noslēdzošajā dienā būs Prozas brokastis – tradicionālie svētdienas rīta lasījumi. Pie brokastu galda savus darbus lasīs Inga Gaile, Viesturs Ķerus, Rudīte Kalpiņa, Arno Jundze, Andra Manfelde. Pasākumu vadīs Toms Treibergs. Tam sekos tiešsaistes saruna ar ukraiņu rakstnieci Tamāru Horihu Zerņu, romāna Meitiņa (Dienas Grāmata, 2020) autori. Festivāla noslēguma pasākumā un balvas pasniegšanā savus darbus lasa: Inga Ābele, Rvīns Varde, Gundega Repše, Arvis Viguls.

Festivāla ietvaros ikvienam aŗi tiek piedāvāta iespēja apmeklēt Miķeļa Mūrnieka un Henrika Eliasa Zēgnera veidoto piemiņas soliņu rakstniekiem Andrai Neiburgai un Paulam Bankovskim, nofotografējot vai nofilmējot sevi lasām Andras Neiburgas, Paula Bankovska vai cita pašmāju autora grāmatu, bet pēc tam publicējot to sociālajos tīklos ar mirkļabirku #prozarunā #ProzasLasijumi. Labākā foto autoram festivāls sarūpējis pārsteigumu! Soliņš novietots pie Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas no Bruņinieku ielas puses. Soliņš uzstādīts LLMC projekta Kopā ietvaros. 

Savukārt jauno autoru biedrība Karantīna piedāvās iespēju ikvienam 1.-6.decembrī kļūt par teksta autoru, rakstot stāstu uz īpašiem festivāla Prozas lasījumi 2020 plakātiem, kas izvietoti brīvi pieejamās vietās bibliotēkās, grāmatnīcās, pie Tallinas ielas kvartāla u.c. – ar pilno sarakstu varēs iepazīties festivāla mājaslapā.  

Festivālu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Latvijas Valsts meži, Latvijas Radio, Delfi, Acoustios, konTEKSTS, IR Domuzīme, Punctum, Satori, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, Mākslas stacija Dubulti, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Andreja Upīša memoriālais muzejs, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Andalūzijas suns, Literārā akadēmija, Aicinājums, Karantīna.

Festivālu tehniski apkalpo SIA Acoustics.