Andrejs Vīksna — visi autora ieraksti

— Grāmatai cauri tek strauts

Andrejs Vīksna —
Ja varētu šim tekstam uzstādīt medicīnisku diagnozi, es teiktu, ka tas cieš no uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroma.

— Trips ar Kasimu

Andrejs Vīksna —
Kasima gadījumā maģiskais reālisms ir tas, kas ļauj autoram norādīt uz plašākām likumsakarībām mums pazīstamajā pasaulē un tādējādi pietuvoties aizpasaulei un varoņa psihes dzīlēm.

— Apspēlēt likteni

Andrejs Vīksna —
Krājumu var lasīt, arī nemeklējot atrisinājumu vai loģiku, bet gan ar labvēlīgu ziņkārību izstaigājot Joņeva radīto labirintu un priecājoties par detaļām, kas savā starpā sabalsojas vai atkārtojas kā džezā.

— Spekulācija par vientulību

Andrejs Vīksna —
Vislabāk Košeļevas valoda darbojas stāstos, kuros autore ar abām kājām stingri stāv uz zemes un raksta par to, kā klusi dzīvo īsti, nevis acīmredzami izdomāti cilvēki acīmredzami izdomātās, metaforiskās pasaulēs.

— Veca, slima suņa murgi

Andrejs Vīksna —
Negaidīti mājās pārrodas Matsinovs, kurš pārsteidz Gogoli tripa vidū, tomēr rakstnieks un rakstnieka vārdā kristītais jauneklis ātri pārvar mulsumu un sāk saraustītu sarunu.

— Par piramīdām

Andrejs Vīksna —
Skolotāji nav sentimentāls romāns, taču tajā ir daudz nostalģijas, kas grāmatu tuvina skalas sentimentālajam galam – un ir atsvaidzinoši lasīt grāmatu, kas uzdrošinās šādā intonācijā runāt par padomju laiku.