Anna Auziņa — visi autora ieraksti

— Neveiklā diena

Anna Auziņa —
Gan 8. marta Māmiņu diena, gan maijā svinamā Mātes diena man visbiežāk ir saistījusies ar tādu kā liekulības, neveiklības vai pat neveiksmes sajūtu.

— Elēģija manai mātei

Anna Auziņa —
Es negribu viņai zvanīt, kaut gan vēlāk to nožēlošu.

— Tas zvana tev

Anna Auziņa —
Nākamie teikumi, kuros Donns izvērš ideju par visu cilvēku vienotību, teoloģisku tēlu vietā izmantojot grāmatniecības un tulkošanas metaforas, droši vien neatstās vienaldzīgu nevienu lasošu cilvēku.

— Konceptuālisma dzejas grāmatas recenzēšana

Anna Auziņa —
Daudz iespēju radīt konceptuālo dzeju 21. gadsimtā paveras internetā.

— Bez liekuļošanas

Anna Auziņa —
Bērnu grāmatas, protams, nav nekādi likumi, tomēr tās var ietekmēt nākamos likumu veidotājus.

— Mana māsīca Ernestīne

Anna Auziņa —
Mēs jau sen bijām atnākuši mājās, klusumā un ēnā, kur bezspēkā sēdējām uz smiltīm apbirušā vasarnīcas dīvāna, kas viegli oda pēc mitruma, un mierinājām šņukstošo Ernestiņu.

— Kosmosa prospekta skarbums

Anna Auziņa —
Rimbu raksta sociālo dzeju, konkrētāk, reālistiskās detaļās atspoguļo trūcīgāko sabiedrības slāņu dzīvi un tādējādi kritizē varu, kas padara viņu dzīvi tik grūtu.

— Noklausītā apziņa

Anna Auziņa —
To dzejoli var nolasīt, piemēram, metafiziskā lasījumā, ka mēs visi esam viens, un arī pēc dzimtes teorijām, ka dzimtes lomas ir slidenas. Bet var arī lasīt vienkārši kā valodas rotaļu.

— Sievietes valoda Andras Neiburgas prozā

Anna Auziņa —
Referāts aplūko Neiburgas stāstos lietoto valodu, izmantojot angloamerikāņu ginokritikas un franču poststrukturālā feminisma teorētiskās nostādnes un pievēršoties rakstības īpatnībām, semantisko un formālo aspektu mijiedarbībai.

— Ebreju skuķēns

Anna Auziņa —
Jau teicu, ka īsti nezināju, kas ir ebreji. Nezināju arī vārdu „žīdi”, man apkārt neviens šo vārdu nelietoja.

— Pie sienas un domās

Anna Auziņa —
Šķiet, šis pieder pie tiem gadījumiem, kad laikmetīgā māksla patiešām robežojas ar filozofiju, nevis ar to koķetē vai imitē to.

— Un atkal modernisms

Anna Auziņa —
Interesanti, ka modernisma idejas ne vien ietekmē Ostupa dzejas formu, bet arī to rašanās un īstenošanas laikmeta vispārējā estētika, vizuālie tēli automātiski nosaka viņa izpratni par skaisto.

— Gileāda ir tevī

Anna Auziņa —
Domāju, ka „Kalpones stāsts” jāuzskata par brīdinājumu plašākā cilvēktiesību kontekstā. Jau vairākus gadu desmitus feminisms un tam tuvas kustības raugās plašāk un iestājas pret kādu cilvēku grupu apspiešanu vispār.

— Liepu pavēnī, zeltainā kaunā

Anna Auziņa —
Es atkal rakstu to tev. Taču svarīgi. Stīdziņas. Straume. Lai teiktu, ko tu jau zini. Caur mums, mūsos, zem liepām.

— Bez Zīda Pūkas & co

Anna Auziņa —
Pēdējo divdesmit gadu laikā tapušie prozas teksti bieži ir bijuši vai nu eksaltēti, samežģīti un pārnopietni, vai, retāk, pašmērķīgiem jociņiem pārsātināti, tāpēc atkal ieraudzīts sirsnīgs un nepārspīlēts reālās dzīves apraksts šķiet kā svaiga gaisa malks.