Igors Šuvajevs — visi autora ieraksti

— Derīgi kaitīgā vēsture

Igors Šuvajevs —
Vēstures dieviete ir ja ne akla, tad aizsietām acīm darbīga būtne.

— Lūk, Nīče!

Igors Šuvajevs —
Varbūt Nīčes darbi par meliem un vēsturi var vedināt pārdomāt arī pašmāju vēsturi, tajā samelsto un atstāties no māžošanās un dievekļu pielūgšanas.

— Šopenhauers Rīgā

Igors Šuvajevs —
Šopenhauers Rīgā?! Nu, protams. Tikai laikam aizmirsts un neapjēgts.

— Bezvarīgie un biopolitika

Igors Šuvajevs —
Atmiņas nevis vieno, bet atvieno, tās nošķir un sašķiro. Vēl vairāk to pastiprina memorializācija, kas nereti atsavina indivīdiem viņu atmiņas, liekot atcerēties vajadzīgo.

— Reformācijas atbalsošanās: rekristianizācija (II)

Igors Šuvajevs —
Augustīnu pamatoti var uzskatīt par pirmo terorisma teorētiķi, kas pamato valsts varas izmantošanu baznīcas interesēs vai sieviešu savaldīšanu ar vārdiem un sitieniem. Luteru var uzskatīt par pirmo teroristu praktiķi.

— Reformācijas atbalsošanās: rekristianizācija (I)

Igors Šuvajevs —
Rekristianizācijas procesā top un veidojas mūsdienīgais cilvēks kā atzīšanās un atzīšanas dzīvnieks.

— Latvieši nav rasisti

Igors Šuvajevs —
Jautājumā par bēgļiem ir vērojams arī „inteliģences” (dzejnieku, mākslinieku, mūziķu utt.) tukšziedīgums. Var gan pieļaut, ka vēl tiek gaidīts savs ziedonis, tāpēc dažādie artisti gatavojas nākamajai izrādei. Savukārt žurnālisti, šķiet, biežāk nodarbojas nevis ar skaidrošanu, bet aizskaidrošanu, padarīdami medijus par mēdekļiem.

— Vārdu maģija?

Igors Šuvajevs —
Iespējams, ka būt pašam ir pati grūtākā māksla. Tā paredz atgūt, atkarot sevi un iespēt būt pašam. Daudz vieglāk ir būt kādam citam. Tāpēc jau laiku pa laikam valda ikkatrība jeb nekatrība, kad grābšana, zagšana ir goda vietā.

— Sabiedrības vērtības kā taisnības mēraukla

Igors Šuvajevs —
Fašismā tiek izmantota jaunvaloda, maksimāli vienkāršota, primitivizēta valoda. Bieži vien tajā jēdzieni tiek lietoti ar pretēju nozīmi (uzskatāmākais pēdējā laika piemērs acīmredzot ir Krievijā izplatītais fašisma diskurss saistībā ar Ukrainu).