Mārtiņš Mintaurs — visi autora ieraksti

— Piezīmes par marginālijām

Mārtiņš Mintaurs —
Šoruden klajā laistās “Marginālijas” tiecas no jauna apjēgt un izskaidrot to, kas vēsturiskās tradīcijas vai ikdienišķā trūkuma dēļ līdz šim ticis aizskaidrots, tas ir, aizrunāts, prom.

— Kabatas pulksteņu izplatības diskrētais šarms

Mārtiņš Mintaurs —
Dzīvei raksturīgais duālisms ir tajā sastopamo pretstatu vienlaicīgums, un Zimmels ir pārliecināts, ka tāds ir cilvēka dabiskais stāvoklis, tāpēc viņa fiksētie pretstati nav banāli vai tautoloģiski.

— Piezīmes no viņpasaules

Mārtiņš Mintaurs —
Benjamina izteiksmes veids, pēkšņie pārlēcieni no situācijas vispārinājuma pie personiski būtiskām detaļām, ko pilsētas ņirboņā pamanījusi viņa acs un apziņa, rada šo fragmentēto vēstījumu, kas svārstās starp personisko pārdzīvojumu saglabāšanu tekstā un mēģinājumu izteikt laikmetam raksturīgo.

— Kā nepaklupt vēstures drupās

Mārtiņš Mintaurs —
Atmiņas iracionālie impulsi, kas liek atcerēties vienu un aizmirst ko citu, nav izskaužami nedz apspiešanas, nedz apgaismības ceļā, taču var mēģināt saprast šo impulsu ietekmi un mehānismu, kas nosaka to parādīšanos konkrētā vēstures brīdī.

— Koloniālā Latvija? Postkoloniālisms šodien

Mārtiņš Mintaurs —
Koloniālisma un postkoloniālisma pieredze ir būtiska Latvijas sabiedrības vēstures sastāvdaļa 20. gadsimtā. Postkoloniālās situācijas stāstu varam sākt ar to brīdi, kad izveidojas Latvijas valsts 1918. gadā, jo tas faktiski notiek, sabrūkot koloniālās varas vai koloniālās pārvaldes sistēmai Eiropā.