Print

jaunumi

— Izdota Justīnes Janpaules debijas grāmata ”Tālsaruna”

16/09/2015

Apgāds "Mansards" un Justīne Janpaule aicina uz grāmatas atvēršanas brīdi ceturtdien, 17. septembrī, plkst. 18.00 Kaņepes kultūras centrā.

 

Justīnes Janpaules pirmais dzejas krājums Tālsaruna, ko izdevis apgāds Mansards, ir kā saruna starp divām kultūrām, divām valstīm – Latviju un Franciju. 2008. gadā, kad Justīne pabeidz Literāro akadēmiju un meistardarbnīcas pie Kārļa Vērdiņa, dzejas rakstīšanai pievērsusies nopietnāk. Kārlis Vērdiņš ir grāmatas redaktors.

Jaunā dzejniece dzimusi Rīgā 1989. gadā un ieguvusi bakalaura grādu Latvijas Kultūras akadēmijā starpkultūru sakaru programmā. Kopš 2008. gada lasītājiem spilgti atklājusies vairākās dzejas publikācijas KDi, Karogā, Latvju Tekstos un portālā www.satori.lv. Piedalījusies žurnāla Punctum izveidē, raksta literatūras kritiku un tulko. Pašlaik dzīvo un strādā Parīzē.

”Justīnes Jaunpaules dzejoļos ir inteliģenti atturīga intonācija, gaišas skumjas, prombūtne un klātesamība. Dzeja, kas dažādās pilsētās, ainavās un sejās ievelk spilgtus pārdzīvojuma vaibstus. Precīzās un smalkās asociācijas palīdz atklāt jaunas sajūtu un zemapziņas salas. Patiesa saruna dzejā, kad tālums kļūst tuvs”, par dzejas krājumu raksta dzejnieks un atdzejotājs Guntars Godiņš.

Apgāds Mansards un Justīne Janpaule aicina uz grāmatas atvēršanas brīdi ceturtdien, 17. septembrī, plkst. 18.00 Kaņepes kultūras centrā Skolas ielā 15, Rīgā. Mūzika – Jānis Ozoliņš (Filipa Glāsa un Arvo Perta skaņdarbi).