jaunumi

— Rīgā notiks starptautiskais dzejas festivāls „Dzejnieka asinis”

18/05/2016

2016. gada 4. un 5. jūnijā Kaņepes Kultūras centrā notiks starptautiskais dzejas festivāls „Dzejnieka asinis”

 

2016. gada 4. un 5. jūnijā plkst. 18:00 Kaņepes Kultūras centrā notiks starptautiska dzejas festivāla Dzejnieka asinis pasākumi – dzejas lasījumi, lekcijas par mūsdienu dzeju, performances un poētiskā video programma. Festivālā šoreiz piedalīsies vairāk par 30 dzejniekiem un māksliniekiem no desmit valstīm.

Dzejas lasījumos Kaņepes Kultūras centrā piedalīsies gan Latvijas autori – Jānis Rokpelnis, Edvīns Raups, Henriks Eliass Zēgners, Toms Treibergs, Semjons Haņins, Edgars Sondors, Krišjānis Zeļģis, Marija Luīze Meļķe, Andrejs Vīksna, Eriks Naivo, Raimonds Ķirķis, Vladimirs Jermolajevs, Andrejs Levkins, Jeļena Glazova –, gan arī dzejnieki no ārzemēm – Anuars Duisenbinovs (Kazahstana), Aleksandrs Skidans (Pēterburga, Krievija), Asja Engele (Izraēla/Krievija), Irina Maksimova (Kaļiņingrada, Krievija), Ksenija Cimmermane (Pēterburga, Krievija), Sergejs Sdobnovs (Ivanova, Krievija). Ar lekciju par mūsdienu dzeju uzstāsies dzejnieks, kritiķis un izdevējs Dmitrijs Kuzmins (Literature without borders, Ozolnieki, Latvija), kā arī dzejnieks un kritiķis Aleksandrs Skidans ar ieskatu mūsdienu amerikāņu dzejnieka Maikla Palmera poētikā.

Ar dzejas un eksperimentālās mūzikas priekšnesumu festivāla otrajā daļā uzstāsies dzejnieks Semjons Haņins duetā ar ģitāristu Aleksandru Aleksandrovu (grupas NIKTO un citu projektu dalībnieks). Igauņu multimākslinieks Kiva Noids (Kiwa Noid) piedāvās multimediālo priekšnesumu ar Agneses un Madaras Rutkēviču dalību.

Festivālu noslēgs poētiskā video programma, kurai darbus veidoja Nastja Denisova (Krievija), Ians Kubra (Krievija), Pīters Vulens (Beļģija), Andrejs Čerkasovs (Krievija), Anna Tolkačova (Krievija), Kriss H. Līns (ASV), Una Lī (Lielbritānija), Ergo Felikss Kulpa (Meksika), Gohs Lī Kvangs (Malaizija) un Eriks Naivo (Latvija).

Īpaši festivālam Edvīns Raups gatavo krievu dzejnieku darbu atdzejojumus.

Starptautiska dzejas festivāla Dzejnieka asinis pasākumi notiek piekto reizi, pirmo reizi tie tika rīkoti 2014. gada maijā. Dzejnieka asiņu pasākumi notiek vairākkārt gada laikā un iesaista Latvijas un ārzemju dzejniekus un māksliniekus, kuru darbi ir saistīti ar poētisko tekstu.

Pasākumi notiks sestdien un svētdien, 4. un 5.jūnijā, plkst. 18:00 Kaņepes Kultūras centrā, Skolas iela 15, Rīgā.

Ieeja festivāla pasākumos bez maksas.

Vairāk informācijas: https://www.facebook.com/dzejniekaasinis

 

Dzejnieka asinis 2016 plakats