festivāls

— “Punctum festivālā” aicina atbalstīt grāmatas “Neviens tev neticēs” izdošanu

26/08/2023

Aicinām ziedot grāmatai "Neviens tev neticēs", kurā apkopoti Latvijas sieviešu personiski stāsti no “Lietisko pierādījumu muzeja” kolekcijas un latviešu un britu literātu jaunradīta dzeja par vardarbību ģimenē.

Atklājot “Punctum festivālu”, notiks “klusie lasījumi” – publiska, performatīva akcija “Pieskaries ēnai!”, kas pievērsīs uzmanību varadarbības ģimenē slēptajai dabai un uzsāks ziedojumu vākšanu topošajai grāmatai “Neviens tev neticēs”. Šajā notikumā pie klāta galda sēdās grāmatas autores un veidotājas, taču skaļi netika izteikts neviens vārds, tā vietā piedāvājot ikvienam interesentam un garāmgājējam izlasīt stāstus un dzeju taktilā veidā. 

Performance “”Pieskaries ēnai!” un grāmata “Neviens tev neticēs” ir literatūras žurnāla “Punctum” un dokumentālās izstādes un digitālās platformas “Lietisko pierādījumu muzejs” sadarbības projekts. Tā mērķis ir publiskajā telpā veicināt atklātu sarunu par vardarbību ģimenē, lai iedrošinātu cietušos un veicinātu izmaiņas sabiedrības izpratnē un attieksmē pret šo slēpto problēmu, kas Latvijā skar katru trešo sievieti un noved pie letāla iznākuma biežāk nekā jebkur citur Eiropā.

Krājumā “Neviens tev neticēs” apkopoti Latvijas sieviešu personiski stāsti no “Lietisko pierādījumu muzeja” kolekcijas un latviešu un britu literātu jaunradīta dzeja par vardarbību ģimenē. Grāmatas veidošanā ir iesaistīti 30 autori, tostarp Latvijā pazīstami dzejnieki Lote Vilma Vītiņa, Madara Gruntmane, Ieva Viese-Vigula, Aivars Madris, Ligija Purinaša, Anna Belkovska, Roberts Vilsons un citi. Krājums “Neviens tev neticēs” būs pirmā vardarbības tēmai veltītā grāmata latviešu valodā ar tik daudzu autoru dalību.

Katrs no mums ir pelnījis dzīvi bez vardarbības, ar cieņu un iejūtību citam pret citu. Aicinām ikvienu, kam tas rūp, atbalstīt grāmatas tapšanas pēdējo posmu. Ziedot ir iespējams ar pārskaitījumu visu festivāla laiku līdz 31. augustam ar norādi “Ziedojums grāmatai “Neviens tev neticēs”:

Žurnāla „Punctum” atbalsta biedrība
Reģistrācijas numurs: 40008294650
Konta nr.: LV29HABA0551053270925 

Grāmatas iznākšanu līdz šim ir atbalstījusi Lielbritānijas vēstniecība Latvijā, taču vēl ir nepieciešams finansējums grāmatas pēdējā posma sagatavošanai – maketa pabeigšanai, drukai un projekta vadībai. Valsts finansējums līdz šim ir atteikts. Ziedojumu akcijas mērķis ir 6000 eiro.